In the Spotlight: Lars van Gils van Komma

Hij is pas 24 jaar, maar Lars van Gils uit Budel-Schoot is al niet meer weg te denken bij het brandingbureau Komma uit Leende. Als Head of Sales werkt hij dagelijks met ondernemers die willen groeien en impact willen maken. Groeien in lengte hoeft Lars zelf zeker niet meer. Wie hem al eens ontmoet heeft….hij is zelf 2.10 meter groot maar maakt de groei van het bedrijf Komma van dichtbij mee. “Hoe meer ik weet, hoe beter ik klanten kan helpen. Dat is mijn drive.”

Afstudeerplek werd start van carrière
Lars is Brabander in hart en nieren: Bourgondisch, houdt van koken, en staat graag met een pilsje….. of wat meer, op een festival. Toch is hij bovenal een aanpakker. Tijdens zijn studie Digital Business Concepts – over websites, marketing, branding en positionering – zocht hij een afstudeerplek. Die vond hij bij Komma, toen nog in Budel, waar hij begon als marketeer.

Maar eigenaar Stef Bogers zag het al snel: “Die laptop is niks voor jou.” Lars ging mee op pad naar klanten, liep een half jaar met Stef mee en wist toen zeker: “Dit is het.” Dat het met zijn afstudeerpapiertje goed zou komen, was bijzaak.

Van nieuwsgierige stagiair naar Head of Sales
Inmiddels werkt Lars alweer 3,5 jaar bij Komma en is hij doorgegroeid tot Head of Sales. Wat hem drijft? “Nieuwsgierig zijn, leergierig blijven. Als je de klant echt begrijpt, kun je ze ook echt verder helpen.” Hij haalt graag nieuwe klanten binnen, zijn werkgebied ligt tussen Weert en Utrecht en hij begeleidt hen van eerste kennismaking tot succesvolle rebranding.

Komma helpt bedrijven zich strategisch te positioneren, met sterke branding, website, fotografie en video – alles onder één dak. “Klanten vinden dat superfijn: één vast team per klant, korte lijntjes, duidelijke afspraken. Het mooiste vind ik als we van een koude klant een aanstekelijk merk mogen maken.”

Van Zorgvilla Valkenborgh tot Extralars-broeken
Een project waar Lars trots op is, is de rebranding van Zorgvilla Valkenborgh in Heeze. Wat klein begon groeide uit naar een fantastisch project. Maar ook zijn eigen ideeën krijgen ruimte. Zo startte hij “zijn eigen kledinglijn” Extralars, speciaal voor hem op maat gemaakte broeken met een lengtemaat van 42! Trots laat hij het label op de band van zijn broek zien. “Als je lang bent, moet je je niet verstoppen. Je moet het rocken.”

Chaotisch, maar altijd ‘aan’
Lars omschrijft zichzelf als snel meedenkend, gevat en soms wat chaotisch. In drie woorden? “Aan staan, levensgenieter, honger. Honger naar kennis, helderheid én een goede dosis humor.” Naast het werk is Lars trainer van vriendenteam SV Budel 5, gaat hij drie keer per week naar de sportschool, speelt hij padel, “kan ik niet, maar is wel leuk” en wandelt hij graag. “Eens per maand eet ik spareribs bij mijn oma en opa. Dat zijn de allerlekkerste en daar kun je me midden in de nacht voor wakker maken.”

Komma groeit – en zoekt mensen
Het Leendse bureau telt inmiddels dertig medewerkers. En ze groeien door. “We kunnen altijd designers en developers gebruiken,” zegt Lars. “Het liefst mensen met dezelfde energie: zelfstandig, leergierig, en met het hart op de juiste plek.” De ideale klant? “Een ondernemer die aan tafel zit met ambitie. Die weet: ik wil groeien, ik wil impact maken. Dan gaan wij met een team aan de slag om dat waar te maken.” Zin in meer?

Kom gerust eens langs bij Komma in Leende. Grote kans dat Lars er is – met ideeën, energie, en een flinke dosis Brabantse flair.